Základní pojmy související s webovými stránkami

Posted on : by : pr-clankuj.cz

Webové stránky jsou nezbytnou součástí úspěšného podnikání. To již ví snad každá větší firma, ale i každý drobný podnikatel. Absolutně totiž nezáleží na velikosti vašeho podnikání. Pokud chcete být úspěšní, měli byste si vytvořit dobré jméno a také dobré webové stránky, které vám k dobře vnímané image mohou pomoct. Neznáte však všechny pojmy týkající se webových stránek? Pojďme si nyní představit alespoň ty základní.

podnikatel

Webdesign –každé webové stránky musí být originální. Kopírování někoho druhého tak nepřipadá v úvahu. Myslete na to, že stránky jsou vaší vizitkou a prezentací, proto klaďte obrovský důraz na jejich kvalitu.
Validní kód –je nesmírně důležitý proto, aby se vaše stránky na webových prohlížečích správně zobrazovaly. Je však základem také pro kvalitní SEO optimalizaci Nesmí proto obsahovat žádné chyby.

SEO optimalizace –jedná se de facto o optimalizaci webového prohlížeče tak, aby se dosáhlo maximální úspěšnosti při vyhledávání například právě té vaší webové stránky. Proto se musí neustále upravovat klíčová slova, validita, musí se tvořit zpětné odkazy a upravovat texty právě podle potřeb vyhledavačů.
E-shop –jedná se o webovou aplikaci, prostřednictvím které můžete prodávat přes internet. Nemusíte mít tedy ani kamennou prodejnu, kde platíte zbytečné nájmy a musíte se o ně starat. Stačí vám pouze e-shop, kde budete nabízet své zboží. Výhodou je také propojení e-shopu se sociálními sítěmi a srovnávacími portály.
Hosting –kvalitní webhosting je pro webové aplikace e a prezentace velkou velice důležitý. Jedná se v podstatě o to, že si pronajímáte své vlastní místo na internetu, aby zde mohly být vaše stránky umístěny.

sociální média

Redakční systém –jedná se o webovou aplikaci, prostřednictvím které můžete měnit obsah vašeho webu, ať jste kdekoliv. Můžete tak upravovat texty, jednotlivé rubriky nebo obrázky a můžete tak činit kdykoliv. Rovněž můžete upravovat také svůj e-shop.
Je to na vás příliš mnoho informací, a přesto tomu stále nerozumíte? Nemějte strach, a řekněte si o pomoc . Věřte, že nebudete litovat.

4.3/5 - (7 votes)