Těhotenské fotografie – vzrůstající trend

Posted on : by : pr-clankuj.cz

Těhotenské fotografie jsou stále populárnějším trendem mezi nastávajícími maminkami a rodiči. Stále více nastávajících maminek se rozhoduje svá rostoucí bříška oslavovat a zdokumentovat pomocí profesionálních fotografií. Není proto divu, že se po celé republice plní termíny pro těhotenské fotografování. Termíny lze, pro těhotenské fotky Ostrava rozhodně nebudete litovat svého rozhodnutí.

pregnancy photo

Když se v roce 1991 objevila, ve vysokém stupni těhotenství, na obálce módního časopisu Demi Moor, způsobilo to poprask, ale také revoluci ve vnímání těhotenství. Těhotenství již není něco, co by se mělo skrývat nebo se dokonce stydět, ale oslavovat a ukazovat v celé své kráse. Je vidět, že ženy se stávají čím dál tím víc spokojenější se svým tělem, což se projevuje i na zájmu o profesionální těhotenské fotografie. Už zmizela ta doba, kdy se na těhotné ženy koukala skrze prsy (a na netěhotné ještě hůř), ale toto období života se začíná oslavovat. Před tím než tento trend začal, o těhotenské fotografie jevilo zájem jen asi 10 % žen, dnes je to přes 50% a stále roste.

pregnancy shoot

Proč je tak důležité si těhotenství nechat zdokumentovat? V dnešní uspěchané době je skvělé mít fotografie, na které se za pár let podíváte, a budete si moc vzpomenout, jaké to bylo. Také se každá žena k těhotenství dostane jinak, dnešní doba je zvláštní, rychlá a ne vždy se ženám daří otěhotnět nebo najít správného partnera, najít rovnováhu ve svém životě apod. O to důležitější je mít na co vzpomínat když se to nakonec povede. Je třeba zachytit ty krásné momenty, když se říká, že žena v těhotenství září a rozkvétá. Nastavit správnou atmosféru, osvětlení, oblečení, make up a vychytat jednoduché, ale efektivní pózy, které těhotná maminka zvládne a bude u toho vypadat stále skvěle. Nejdůležitější je vyjít maminkám vstříc, určitě nebudete fotit akty, když je nastávající maminka stydlivá a má ráda spíše soukromý. Fotky se budou odvíjet od momentálního nastavení ženy.