Nepodceňujte zařizování ložnice

Posted on : by : pr-clankuj.cz


Ložnice je místo sloužící převážně k odpočinku. Proto je její zařizování velice důležité a určitě bychom jej neměli podceňovat. Měli bychom si dávat pozor na pár důležitých věcí, které nám pomohou ke kvalitnějšímu odpočinku a hlavně kvalitnějšímu spánku, který naše tělo vyžaduje. Jestliže chceme být přes den dostatečně aktivní a nabití energií, musíme se dobře vyspat. Na co si tedy dávat pozor při zařizování ložnice?
útulná ložnice v moderním stylu
Volte uklidňující barvy.Volba barev je velice důležitá. Nějaké šílené pastelové tóny vám nepřivodí tu správnou náladu na odpočinek. Proto bychom měli volit spíše jemnější a teplé barvy, které vytvoří příjemnou atmosféru celého pokoje.
Dbejte na to, aby zde nebylo příliš přetopeno. V takových podmínkách byste se spíše jen převalovali. Přílišná teplota není pro spánek vůbec vhodná, tělo se potom zbytečně přehřívá a vy většinou nemůžete spát. Teplota v ložnici by tedy měla být nižší než v ostatních pokojích v bytě. Ještě vhodnější bude, když pokoj před ulehnutím ke spánku pořádně vyvětráte. Čerstvý vzduch a svěží teplota jsou pro snění mnohem vhodnější.
netradičně rustikální ložnice¨
Závěsy slouží nejen k dekoraci.I přesto, že máte žaluzie, můžete dát na okna klidně také závěsy. Závěsy ložnici nejen zútulní, dodají jí určitou dynamičnost, ale zároveň slouží jako zatemňovací prostředek. Ano, máte žaluzie. Jenomže žaluzie neudělají v pokoji ve většině případů absolutní tmu, která je pro spánek nejvhodnější. I přes žaluzie mohou prosvítat světla z ulice, můžete vidět blikání projíždějících aut, ráno přes ně mohou prosvítat sluneční paprsky. To vše jsou rušivé elementy, které zabraňují kvalitnímu odpočinku. Zvolte tedy tmavé závěsy, které v noci zatáhnete, a které vám zajistí dostatečnou tmu i v ranních hodinách, abyste si užili dostatečný spánek opravdu až do zazvonění budíku.

Naprosté ticho.Většina z nás trpí nešvarem, kterým je usínání u televize. Tímto nešvarem však netrpí jen dospělí, bohužel jím trpí také stále více dětí. Televize není pro usínání nijak vhodná. Měli byste se naučit usínat za absolutního ticha. Je důležité umět pracovat sám se sebou. Umět zklidnit vlastní myšlenky, zklidnit celé tělo, a upadnout do hlubokého a ničím nerušeného spánku. Pro mnohé z nás je to nepředstavitelné, ale věřte, že naučit se to může každý. Zkuste to! Rušivá však nemusí být pouze televize, například takové tikání hodin nám může také pěkně znepříjemnit usínání. Proto hlasité hodiny určitě odstraňte.
Čistota je základ.Není nic lepšího než ulehnout po těžkém a náročném dni do voňavé a čisté postýlky. Dbejte v ložnici na úklid. Přece nechcete spát v zaprášeném nebo zapáchajícím prostředí.

3.9/5 - (11 votes)