Nejslavnější modré oči Hollywoodu

Posted on : by : pr-clankuj.cz


Paul Newman se narodil v Ohiu na konci ledna roku 1925. Po ukončení studia na střední školy odešel sloužit za 2. Světové války k vojenskému námořnictvu. V Pacifiku se na lodi uplatnil jako telegrafista. Původně měl být letcem, ale kvůli barvosleposti mu tento výcvik nebyl umožněn.
diapozitivní film
K herectví tíhnul již na škole
Po skončení války se mohl konečně začít věnovat herectví. Studoval například s Marlonem Brandem či Jamesem Deanem ve slavném hereckém studiu. Hned druhý film mu přinesl velký nárůst popularity. V roce 1958 si zahrál ve filmu Dlouhé, horké léto, který se pro něj stal osudovým, neboť se v něm seznámil se svou budoucí manželkou Joanne Woodwardovou. V budoucnu už nebyla jen jeho partnerkou v branži, ale především celoživotní oporou. Předtím se však musel rozvést se svou první ženou, rovněž herečkou, Jacquelinou Witteovou. S ní měl v té době již tři malé děti! Tři děti měl i se svou druhou ženou Joannou, konkrétně tři dcery. O to překvapivější je možná fakt, že Paul Newman byl pravděpodobně bisexuál, během života měl poměr s několika muži. Patřil mezi ně například i neméně známý James Dean. Své sexuální problémy řešil Paul často alkoholem a sám později přiznal, že na některá svá životní období není příliš hrdý!
filmový pás
Od slavných rolí k závodu Le Mans
Ještě na konci padesátých let stihl natočit jeden ze svých nejznámějších filmů Kočka na rozpálené plechové střeše. Poté přišly filmy jako Frajer Luke, Butch Cassidy a Sundance Kid či Podraz. V těchto dvou filmech mu byl skvělým partnerem herec a kamarád Robert Redford. Kromě natáčení filmů v roli herce, se také věnoval režii. Jeho žena milovala balet a klidnější činnosti, on se vzhlédl v automobilových závodech. Dokonce obsadil jako závodník druhé místo ve světoznámém závodě 24 hodin Le Mans v roce 1979. V životě herce se odehrály i tragické chvíle, a to zejména když se jeho jediný syn předávkoval drogami a zemřel. Jeho smrt si herec velmi vyčítal. On sám zemřel v září roku 2008 po dlouhé těžké nemoci, rakovině plic.

4.1/5 - (10 votes)